4 ŻYWIOŁY W NAS

 

Istnieje nieskończenie wiele sposobów postrzegania zarówno naszego świata, jak i całego wszechświata.

Wszystkie one potwierdzają jedną kwestię: sekretem dobrego zdrowia – fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i innych jest RÓWNOWAGA.

Wielu operatorów holistycznych pracuje nad przywracaniem równowagi czakr pacjenta, Szamani pracują nad odzyskaniem harmonii duchowej, zarówno w ciele ludzkim (na wszystkich poziomach), w pomieszczeniach, jak i w naturze. W naszej szkole Spirit Healer School współpracujemy z Energią Smoków Czterech Żywiołów.

4 ŻYWIOŁY W NAS

Mikrokosmos i Makrokosmos – te dwa pojęcia były znane już w Starożytnej Mezopotamii, 4000 lat przed Chrystusem, stanowią podstawę Starożytnej Medycyny Chińskiej i zostały dokładnie rozwinięte dzięki Antycznej Filozofii Greckiej.

Mikrokosmos i Makrokosmos to, tak naprawdę jeden wielki Wszechświat.

Jak w środku, tak na zewnątrz.”

Powietrze, ogień, woda, ziemia.

Szamani od zawsze wiedzą, że wszystkie te elementy znajdują się w nas, są obecne, zarówno w naszym ciele fizycznym, emocjonalnym i duchowym i ich równowaga jest niezmiernie ważna dla nas.

W skrócie, zaledwie KILKA PRZYKŁADÓW:

POWIETRZE:

Brak równowagi może powodować nadmierny natłok myśli, niemożliwość pozostawania w bezruchu i podchodzenia do życia z odpowiednim dystansem i, w konsekwencji obawy, lęki, bezsenność, problemy z koncentracją, nieumiejętność kontynuowania konwersacji. Przedłużone zakłócenia mogą prowadzić do ekstremalnych sytuacji, takie jak niestabilność umysłowa, lub chroniczne depresja.

Na poziomie fizycznym może powodować zbyt wiele ruchu w naszym ciele: krew krąży zbyt szybko powodując palpitacje serca lub wysokie ciśnienie. Zbyt wiele powietrza w układzie trawiennym może być przyczyną biegunek.

W przypadku słabego Smoka Powietrza, lub jeżeli porusza się on zbyt powoli, może to być przyczyną  lenistwa i bardzo ospałego umysłu. Trudności w trawieniu, zimne ręce i nogi, nieumiejętność logicznego myślenia i podejmowania odpowiednich decyzji.

OGIEŃ:

Ciepło i światło. Słońce dostarcza tych energii Ziemi, nasz wewnętrzny ogień zapewnia nam życie.

Obecny w nas Smok Ognia uwalnia nas od różnych zanieczyszczeń, negatywnych energii i ataków psychicznych. Słaby Smok Ognia sprawia, iż osoba jest otwarta na negatywne energie i istoty.

Nadmiar Smoka Ognia oznacza bezustanne podniecenie przekształcające się w gniew, furię, nadmierną ambicję i nawet nienawiść. Próżność, udzielanie rad, o które nie zostaliśmy poproszeni.

Na poziomie fizycznym nadmiar Smoka Ognia prezentuje się w przekrwionych oczach, zaczerwienionej skórze, nadmiernym poceniu się, nadkwasocie, problemach układu trawiennego i wątroby.

Niedobór Smoka Ognia objawia się, między innymi, słabą krzepliwością krwi, problemami z trawieniem i absorpcją pokarmów.  Próbując rozpaczliwie utrzymać odpowiedni poziom Smoka Ognia, ciało redukuje drastycznie pocenie się, oddawanie moczu oraz pracę jelit. Osoba z osłabionym Smokiem Ognia czuje się wiecznie zmęczona i śpi więcej niż powinna.

Na poziomie emocjonalnym, słaby Smok Ognia uniemożliwia osobie przyswajanie nowych informacji, oraz powoduje utratę kontaktu z własną mocą osobistą. Zazwyczaj takie osoby przyciągają w życiu ludzi, którzy będą je wykorzystywać, gdyż w ten sposób Smoki czterech elementów pomagają nam w ponownym połączeniu się z naszą osobistą mocą.

WODA:

Woda pamięta. Podróżuje bezustannie i magazynuje informacje ze wszystkich miejsc, przez które się przemieszcza, nie tylko na poziomie fizycznym, ale również i w czasie. Nasze ciało fizyczne składa się w około 70% z wody, którą bezustannie wymieniamy dostarczając bezustannie naszemu ciału, umysłowi i duchowi coraz to nowych informacji.

Woda jest ściśle uzależniona od Księżyca i przemieszcza się bezustannie dzięki przypływom i odpływom. Dzieje się tak nie tylko w morzach i oceanach, ale również i w naszym ciele.

Woda jest, między innymi, odpowiedzialna za nasze emocje. W dzisiejszych czasach, kiedy świat staje się coraz bardziej materialny, już od dzieciństwa słyszymy, że powinniśmy ukrywać nasze emocje, zduszając je w sobie. W konsekwencji, większość z nas dorasta nie wiedząc jak sobie radzić z emocjami. Często, nie potrafimy nawet naprawdę i szczerze kochać.

Smok Wody dostarcza pożywienia naszym komórkom i chroni nas przed brakiem równowagi emocjonalnej, oraz umożliwia nam płynięcie zgodnie z nurtem życia.  

Nadmiar Smoka Wody może spowodować, że nasz umysł i ciało będą za bardzo uzależnione od wpływu Księżyca: kobiety mogą mieć problemy podczas miesiączek, a życie ogólnie może być burzliwe, oraz pełnie nieprzewidzianych i często niełatwych zmian. Na poziomie fizycznym zbyt aktywny Smok Wody objawia się, między innymi, otyłością, nadmiarem wody w organizmie, infekcjami dróg oddechowych i płuc, oraz kaszlem. Ma również wpływ zarówno na żeńskie jak i na męskie narządy płciowe.

Osłabienie Smoka Wody powoduje zaburzenia pamięci i niezdolność do swobodnego wyrażania naszych emocji i uczuć. Stajemy się oziębli emocjonalnie, co często powoduje w nas ekstremalną złość i chęć zemsty

ZIEMIA

Niektóre charakterystyki Smoka Ziemi to spójność i stabilność. Smok Ziemi dostarcza nam kreatywnego potencjału i mocy jego manifestowania. Smok Ziemi reprezentuje nie tylko naszą planetę, zawiera on w sobie solidną i stałą materię i strukturę całego Wszechświata.

Osoba ze zrównoważonym Smokiem Ziemi jest wyrozumiała, chodzi twardo po ziemi i jest w stanie postępować według swojej ustalonej rutyny. Wywiązuje się ze swoich odpowiedzialności i obowiązków bez najmniejszych problemów i jest w stanie wykonywać je w czasie o wiele krótszym niż inni.

Dokładnie jak w przypadku pięknie zaprojektowanego i skonstruowanego domu, jednakże  ze słabymi fundamentami, osoba z osłabionym Smokiem Ziemi będzie miała destruktywne inklinacje.

Na poziomie fizycznym nadmiar Smoka Ziemi manifestuje się otyłością, która jest jednakże inna niż otyłość spowodowana nadmiarem Smoka Wody, gdyż w tym przypadku nadmiar tłuszczu jest trudny do usunięcia i generuje w nas poczucie ociężałości i zmęczenia, trudnościami w obudzeniu się, nadmiernymi drzemkami, ociężałością po posiłkach, itd.

 

Osłabiony Smok Ziemi redukuje naszą zdolność bycia samymi sobą i podejmowania niesionych przez życie wyzwań. Niemożliwość zbudowania własnego życia, strach przed osobistą odpowiedzialnością.

Na poziomie fizycznym – ogólne osłabienie całej struktury ciała, kości, mięśni, itp..

Powyżej podaliśmy zaledwie kilka z nieskończonej ilości objawów braku równowagi Smoków 4 Żywiołów w nas.

Poniedziałek 10 stycznia o godzinie 20.00, na platformie Zoom – Ceremonia w celu przywrócenia maksymalnej równowagi 4 żywiołów w nas samych w języku polskim! Tylko będąc w optymalnej formie jesteśmy w stanie pomagać innym jak najlepiej!

Podczas naszej Ceremonii Smoków 4 Żywiołów NIE STAWIAMY ŻADNYCH DIAGNOZ.

Po otwarciu Naszego Świętego Kręgu, zaprosimy po kolei Smoki 4 Żywiołów o poprosimy je o pomoc w odzyskaniu połączenia Smoków 4 Żywiołów, które goszczą w nas.

Następnie, odbędzie się maksymalnie możliwe dla nas w danym momencie naszego życia PRZYWRÓCENIE RÓWNOWAGI na wszystkich poziomach energetycznych naszego Ja.

 

Widząc panujące czasy oraz potrzebę odzyskania maksymalnej równowagi przez ludzi na całym świecie, postanowiliśmy zaniżyć koszt tej ceremonii do 25.00 Euro/osobę. Przynajmniej na początek roku.

Zapisz się na poniższą listę, aby otrzymać informacje odnośnie zapłaty i dane dostępu.

Do szybkiego zobaczenia,

Joanna