Imbolc 2022

Bogini Brigit.. siostra Bogini Cailleach, która w tym okresie przygotowuje Swoją Jaskinię, aby odpocząć po długich zimowych miesiącach, podczas których otaczała opieką nas, ukochane przez nią zwierzęta i całą Naturę.  

Bogini Brigit –  wdzięk, gracja, światło i ponowne narodzenie. Światło, które narodziło się podczas Zimowego Przesilenia, zaczyna manifestować się z coraz to większą siłą od pierwszych dni lutego. Pomimo, iż zimno nadal jest obecne, zaczynamy odczuwać, że dni stają się coraz dłuższe.
Dla Szamanów te dni, które zwiastują powrót wiosny i nowych narodzin to dni, które witają oni z radością, ponieważ odczuwają oni bardzo silnie sezonowe zmiany Świętego Koła Życia.

Brigit to Bogini honorowana i czczona przez ludzi Europy, którzy nadal odczuwają swoje Celtyckie korzenie (jest ona znana również pod imionami Brighid lub Brigantia): czczona jako Bogini Ognia, jako patronka kowali, poetów i uzdrowicieli, jej imię wywodzi się ze słowa „breo” (ogień): ogień kuźni, który łączy się z inspiracją poetów i energią uzdrawiania.

Wybaczcie mi, ja w tym roku nie jestem w stanie przeprowadzić żadnej publicznej ceremonii w tym tak świętym i przepotężnym okresie – kta zna moją historię, wie dlaczego, kto nie – jestem pewna, że zrozumie ją swoim sercem. Potrzebuję mojego osobistego iddalenia się od wszystkiego i osobistego spotkania z obiema Boginiami – Matkami.

Zapraszam Was jednak, abyście zapalili świeczkę i – patrząc na nią, poczuli nowe życie, które się rodzi, nasiona, które za chwilę wyjdą spod ziemi i rozkwitną, budząc się powoli do życia…

Zapraszam Was również do podziękowania Matce Cailleach za miesiące, które właśnie przeżyliśmy. Zastanówmy się – mogłaby kiedykolwiek istnieć matka Brigit bez Matki Cailleach?  

Co chcę, aby zakwitło w moim życiu w tym roku? Co pragnę, aby urosło w Ogrodzie mojego Życia?

Witaj, Matko Brigit – z Tobą wszystko jest możliwe!

Życzę Wam, aby Święty Płomień tej magicznej i świętej nocy towarzyszył Wam przez cały rok!

Przesyłam Ci wiele miłości i do szybkiego usłyszenia – wiele nowości rozkwita tutaj, dzięki Obu Matkom.

Joanna