Przesilenie letnie, czerwiec 2023

Wiele krajów północnych jest szczególnie zakochanych w okresie Przesilenia Letniego, gdyż zimą noce są bardzo długie, a latem niezwykle krótkie. Szwecja jest szczególnie znana ze swoich letnich uroczystości, które obejmują noszenie wieńców kwiatowych i tańce wokół słupa majowego. Islandia organizuje trzydniowy festiwal Midnight Sun z muzyką i ogniskami. Na całym świecie znane są uroczystości Przesilenia Letniego w Stonehenge.

 

Energetycznie, sezon letni jest ekstrawertyczny i ma charakter fizyczny. Podczas gdy ciemniejsze pory roku są dobrym czasem na połączenie się z duchem pod względem naszych zdolności intuicyjnych i tego, co jest po “drugiej stronie”, jasna połowa roku to czas na obcowanie z fizyczną naturą, duchami roślin i zwierząt oraz tym, co jest po “tej stronie”. Jest to również czas na uhonorowanie i połączenie się z naszymi ciałami poprzez ruch, cieszenie się lokalną żywnością w sezonie i spędzanie czasu z innymi ciałami (dla niektórych w sposób seksualny lub zmysłowy!).

 

Cele ustalone podczas Przesilenia Zimowego.

Nadszedł czas żniw, czas zakończenia Koła Roku. W środku lata zastanów się nad pracą, którą wykonałeś w ciągu ostatniego roku, zwłaszcza od czasu przesilenia zimowego, które jest czasem ustalania intencji. Przyjrzyj się swoim działaniom i sprawdź, czy były one zgodne z twoimi celami. Świętuj swoje zwycięstwa i przyznaj się do porażek. Jest to czas na pozbycie się tego, co już ci nie służy.

Rytuał Przesilenia Letniego – Podróż do Ogrodu Naszej Duszy.

Spojrzymy szczerze na to co wyrosło z naszych intencji zimowych. Nauczymy się pielęgnować nasze marzenia, patrząc jak nabierają formy, siły i mocy. Piękne rośliny, drzewa, owoce itd. Delikatnie usuniemy wszystko to, co nie wyrosło, wszystkie chwasty i to, co zasłania słońce naszym planom, aby mogły one jak najbujniej kwitnąć.