Ciało umiera, ale świadomość nie, ona wraca do wszechświata jako czysta energia: tak twierdzą dwaj wielcy naukowcy.

Kwantowa teoria świadomości człowieka autorstwa Hameroffa i Penrose’a jest intrygująca. Duszy należy szukać w mikrotubulach, komórkach mózgu. Krótko mówiąc, mózg byłby jak komputer, świadomość byłaby jego programem, a on sam przetrwałby biologiczną otoczkę

Teoria dwóch wybitnych naukowców jest intrygująca, ponieważ proponuje naukowe uzasadnienie obszarów zarezerwowanych obecnie dla duchowości lub parapsychologii. Zobaczmy jednak, jak to wygląda w praktyce. Profesor Stuart Hameroff, amerykański, wybitny anestezjolog i wykładowca Uniwersytetu w Arizonie zasłynął ze swoich badań nad świadomością i mechanizmami leżącymi u podstaw jej istoty. Z kolei Sir Roger Penrose to angielski matematyk, fizyk i kosmolog o absolutnej renomie, emerytowany profesor Instytutu Matematyki Uniwersytetu w Oksfordzie. W 1988 roku otrzymał, wraz ze Stephenem Hawkingiem, Nagrodę Wolfa w dziedzinie fizyki, a co najważniejsze, został laureatem Nagrody Nobla w 2020 roku. Otóż ci dwaj wybitni uczeni opracowali w 1996 roku teorię kwantową, dowodząc, że dusza – ludzka świadomość – rezyduje w mikrotubulach, elektrycznie połączonych komórkach mózgu.

Komputer i program

Jest to teoria, która nie omieszkała wzbudzić kontrowersji, ponieważ idzie pod prąd i dlatego jest określana przez niektórych jako heretycka. Co jednak twierdzą obaj naukowcy? W skrócie, że ludzki mózg jest niczym więcej niż biologicznym komputerem, podczas gdy świadomość (która nie jest algorytmiczna) reprezentuje program, zarządzany przez komputer kwantowy zasilający nasz mózg. Najbardziej intrygujące jest to, że program, czyli świadomość, istniałby nadal nawet po śmierci ciała. W jaki sposób?

Według ich badań, gdy ludzie osiągają śmierć kliniczną, mikrotubule mózgu tracą swój stan kwantowy, ale absolutnie zachowują zawartą w nim transcendentalną informację.

Dusza wraca do wszechświata jako energia

A po śmierci biologicznej dusza wraca (rozprasza się, twierdzą obaj uczeni), w postaci świadomości energetycznej, do uniwersalnego wymiaru, gdzie wszystko zaczęło się jako czysta energia […].

CAŁY ARTYKUŁ W ORYGINALE TUTAJ

 

Chcesz poznać lepiej prawdziwą esencję Twojej Duszy i jej nieograniczony dostęp do Źródła Wszystkiego?

Oto cykl 5 spotkań dla Ciebie!

Ruszamy 13 lutego!

KLIKNIJ TUTAJ, PRZECZYTAJ i, JEŻELI TWOJEJ DUSZY SIĘ TO PODOBA – ZAPISZ SIĘ!