Koncepcja Ogrodu Duszy jest znana od zarania dziejów Szamanom na całym świecie.  

Tematyczne seminaria są oferowane przez nauczycieli Szamanizmu, a dogłębne studia na ten temat stanowią również część Kursu Szamanizmu Zaawansowanego prowadzonego przez mnie.

Dla potrzeb naszego spotkania podczas Ceremonii Przesilenia Letniego wystarczy, iż zdamy sobie sprawę, że: Ogród Szamański to miejsce, które odzwierciedla Ciebie i wszystko to, o czym marzysz w Twoim cudownym życiu. W Twoim Ogrodzie znajduje się już wszystko, czego potrzebujesz, jednakże rzeczy te są przedstawione w innej formie, na przykład:

  • Twoja siostra może mieć formę różanego krzewu;
  • Twój mąż może mieć formę traktora;
  • Twoja praca może być przedstawiona jako warzywny zagon;
  • Twoja nowa miłość może być przedstawiona jako dziko rwąca rzeka, itd.

Ogród Naszej Duszy istnieje naprawdę i rośnie w nim dokładnie wszystko to, co w nim sadzimy podczas naszego codziennego życia dzięki naszemu postępowaniu i akcjom, ale przede wszystkim dzięki naszym myślom i uczuciom.  

Jeżeli zaniedbamy Ogród Naszej Duszy, pozwolimy, aby wyrosły w nim różne chwasty, które krok po kroku zakryją dostęp do Słońca innym roślinom i przedmiotom obecnym w naszym Ogrodzie, odbierając im tym samym tak cenną i życiodajną moc. W konsekwencji stajemy się smutni, apatyczni i jesteśmy bardzo podatni na wszelkiego rodzaju choroby, również i te najcięższe!

  

Dzieje się tak dlatego, ponieważ – TO CO WEWNĄTRZ, TO NA ZEWNĄTRZ. Nigdy, przenigdy na odwrót. Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to co rośnie i rozkwita w Twoim Ogrodzie Duszy! 

To oczywiście tylko sedno zagadnienia, podstawy potrzebne nam dla naszej Ceremonii. Istnieje o wiele więcej zagadnień związanych z Szamańskim Ogrodem Duszy, jego uprawą, oczyszczaniem i pielęgnacją. Podczas Ceremonii Przesilenia Letniego najpierw powitamy Słońce, następnie udamy się do Ogrodu Naszej Duszy (nieważne, że tego nigdy wcześniej nie robiłeś – znajdziesz go bardzo łatwo), spotkamy nasze Pomocnicze i Opiekuńcze Duchy i poprosimy je o pomoc w usunięciu z Naszego Ogrodu wszystkiego co zasłania piękno naszego Ogrodu. Następnie zasiejemy ziarna naszych życzeń, zaprosimy Ducha Słońca i będziemy obserwować jak wypełnia ono wszystko swoją Życiodajną Siłą, która da początek i zasili wszystkie projekty o których marzysz. Możesz się naprawdę zdziwić widząc rezultaty tej ceremonii!

23 czerwca 2021, o godzinie 20.00 – CEREMONIA PRZESILENIA LETNIEGO w języku polskim! OTWARTA DLA WSZYSTKICH! 

Zapisz się na poniższy, specyficzny mailing list, aby otrzymać informację co należy przygotować oraz dane dostępu.

Poproszę Cię o współuczestniczenie w Ceremonii w kwocie 15,00 Euro, przesyłając ją na konto Paypal: joanna.amicucci@gmail.com 

Do szybkiego zobaczenia!

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Joanna.

Polecam Ci również artykuł “TRADYCJE PRZESILENIA LETNIEGO NA ŚWIECIE”.