W JAKI SPOSÓB SZAMANI SYBERYJSCY USUWAJĄ DUCHA CHOROBY

Ekstrakt artykułu z rosyjskiego portalu poświęconego szamanizmowi syberyjskiemu: www.shamanstvo.ru

Według Szamanów duchy chorób to rozbudowane i rozwinięte twory, a każda choroba posiada własną osobowość, osobiste pragnienia i aspiracje. Z szamańskiego punktu widzenia choroby rozwijają się w człowieku z powodu błędów w komunikacji z innymi ludźmi, zwierzętami i roślinami.

Często Szaman zaprasza na ceremonię innych ludzi jako widzów, a to w celu wzmocnienia efektu. Niezmiernie ważnym jest, aby wszyscy obecni siedzieli w ciszy, natomiast chora osoba bardzo często leży.

Przed rozpoczęciem Szaman przygotowuje swoją grzechotkę i bęben, oraz pułapkę z tytoniem (niewielkie woreczki). Jeżeli ceremonia odbywa się w domu, zostają zapalone świeczki. Ich płomień ma na celu chwilowe sparaliżowanie duchów choroby.

Pomieszczenie oczyszcza się przy pomocy palonych ziół i traw, a następnie szaman wchodzi w stan transu i z łatwością znajduje PUNKT, w którym chowa się duch choroby. W tym miejscu kładzie pułapkę z tytoniem.

W przypadku, gdy duch choroby stawia opór i nie chce wejść do pułapki, Szaman gra na grzechotce lub bębnie: ponieważ są to przepotężni sprzymierzeńcy Szamana, duch choroby wejdzie do pułapki. Szaman zamyka pułapkę i zakopuje ją w ziemi.

Szaman jest asystowany przez opiekuńcze i pomocnicze Duchy, które mają na celu jego ochronę przed wtargnięciem w Szamana ducha wyciąganej choroby.

Pomieszczenie oczyszcza się przy pomocy palonych ziół i traw, a następnie szaman wchodzi w stan transu i z łatwością znajduje PUNKT, w którym chowa się duch choroby. W tym miejscu kładzie pułapkę z tytoniem.

W przypadku, gdy duch choroby stawia opór i nie chce wejść do pułapki, Szaman gra na grzechotce lub bębnie: ponieważ są to przepotężni sprzymierzeńcy Szamana, duch choroby wejdzie do pułapki. Szaman zamyka pułapkę i zakopuje ją w ziemi.

Szaman jest asystowany przez opiekuńcze i pomocnicze Duchy, które mają na celu jego ochronę przed wtargnięciem w Szamana ducha wyciąganej choroby.

Szamani potwierdzają, że każda choroba ma innego ducha i, że są one łatwo rozpoznawalne.

Oto kilka zaledwie przykładów:

Duch grypy pojawia się zazwyczaj jako prosty robak, zielony, gruby, śluzowaty i leniwy. Zazwyczaj żyją one w grupach. Szaman może wyciągnąć jednego lub dwa, inne mogą się ukryć czekając na odejście Szamana. Jeżeli Szaman się nie podda i będzie powtarzał operację chwytania „robaków”, choremu bardzo szybko spadnie temperatura, będzie się pocił i zaśnie.

Duch udaru przypomina węża. Szaman może interweniować, kiedy jest on jeszcze małym wężem, w przeciwnym przypadku potrzebny jest super silny szaman. Wąż ten „odpoczywa” zazwyczaj w sparaliżowanej części ciała. W momencie rozpoczęcia polowania na niego, ten duch próbuje uciec i przemieszcza się gdzie tylko może.

Duch depresji przypomina małego żółwia. Jest nieruchomy, jego skorupa wydaje się cienka, a w niej gości niewielkie ciało. Kiedy żółw urośnie, depresja przekształca się w poważną chorobę psychiczną.

Duch rwy kulszowej przypomina królika. Wykopuje swoją jamę w chorej nodze i przynosi pożywienie swojej rodzinie (swojej „pani”, dzieciom). Leczenie tej choroby nie jest łatwe, ponieważ w organizmie może być wiele jam, lub galerii i wiele dzieci „królików”.

Duch łuszczycy jest jak ryba. Podobne do ryb energie powodują chroniczne choroby, które są praktycznie nieuleczalne. Aby je złapać, Szaman potrzebuje Duchów Przewodników, którzy są w stanie żyć i pracować w wodzie.

– W trzustce możemy znaleźć gady podobne do waranów, które „wzdychają”. Są bardzo duże i, wzdychając, wydają się, że mówią „Nigdy nie dasz rady mnie przesunąć.” Ich usunięcie jest możliwe wyłącznie przy pomocy Duchowych Sprzymierzeńców Szamana.

– Choroby chroniczne tworzą społeczności o przeróżnych rozmiarach. Przykładowo, chroniczne zapalenie migdałków zawiera w sobie dziesiątki różnych osobowości lub duchów.

Duch raka jest jak krab. Aby dotrzeć do niego, Szaman musi włożyć bardzo wiele wysiłku.

JAK SZAMAN POZNAJE SWOICH DUCHOWYCH SPRZYMIERZEŃCÓW?

Praktykuje on często podróże szamańskie udając się na ich poszukiwanie. To wspaniałe istoty i Szaman poznaje z czasem ich imiona. Niektóre z nich nie życzą sobie, aby były one ujawniane. Kiedy biorą one udział w sesji, Szaman widzi bardzo wyraźnie, jak „zwierzęta” uciekają z ciała chorego. Aby uzyskać pomoc Duchowych Sprzymierzeńców, Szaman musi wyjaśnić im co chce zrobić i dlaczego, oraz utrzymywać pod kontrolą swoje własne emocje. Do tego potrzeba wielu lat ćwiczeń i praktyki. Jeżeli Szaman zdoła przekonać swoje Duchy, aby mu pomogły, wszystko przebiegnie pomyślnie. Jeżeli natomiast zdecyduje się pracować sam, ryzykuje bardzo wiele.

 

Każdy Szaman musi jednakże przejść przez ten etap (pracowania samemu), tylko po to, aby zrozumieć jak bardzo potężna i nieograniczona jest pomoc ze świata duchów.

Szamani korzystają bardzo często z pomocy Drzew. Udają się do lasu, lub podróżują w celu ich poznania. Pozdrawiają je, rozmawiają z nimi, opowiadają z jaką prośbą się do nich zwracają. Po czym udają się na przechadzkę, a nogi same ich prowadzą. Mogą oni w tym momencie stracić poczucie miejsca i czasu, mogą mieć wrażenie spacerowania w pustce. To właśnie w tym momencie spotykają Duchy, których potrzebują. Od tego momentu Duch Sprzymierzeniec pozostaje na zawsze w sercu Szamana i będzie mu zawsze pomagał.

Moje własne uwagi:

Podczas prawie 20-letniej praktyki szamańskiej, moje Duchy Opiekuńcze i Prowadzące nauczyły mnie, między innymi, że również i jajko może stanowić zarówno pułapkę dla usuwanych energii, jak i źródło odzyskiwania energii pacjenta. Praca zarówno z jajkiem fizycznym, jak i jego Duchem jest znana Szamanom na całym świecie, od Syberii, przez Polskę, aż do And!

Oczywistym jest, że zarówno sesje leczenia z fizyczną obecnością pacjenta, jak i na tak zwaną „odległość” (która tak naprawdę nie istnieje, potwierdza to już nawet fizyka kwantowa) mają taką samą moc uzdrawiania.

 

Oferuję sesje oczyszczania energetycznego i uzdrawiania szamańskiego „na odległość”  przy użyciu jajka, moich bębnów i grzechotki pochodzących bezpośrednio z Syberii  od lat. Mieszkam we Włoszech, oto jedna z sesji dla osoby mieszkającej w Polsce.

https://www.joannastouch.eu/nieograniozona-moc-limpii/

O MNIE (W WIELKIM SKRÓCIE) 

KLIKNIJ TUTAJ

 

Zapisz się, aby otrzymywać ciekawe newsletter i promocje w języku polskim!