Czcząc naszych Przodków

W dzisiejszych czasach czczenie naszych Przodków przeżywa swoje odrodzenie. Osoby na całym świecie, bez względu na ich duchową tradycję i religię powracają do kultu Przodków i zwracają się do nich częściej niż do różnych Bogów. To co dla nas, ludzi Zachodu, stanowi wielkie odkrycie, osoby hołdujące antycznym tradycjom wiedzą od zawsze, czcząc od wieków swoich protoplastów przy pomocy różnych rytuałów.

Czczenie naszych Przodków może mieć wyraz w dowolnym rytuale lub praktyce duchowej umożliwiającej Ci połączenie się z osobami, które żyły przed Tobą. Szukając informacji odnośnie Twojej linii genealogicznej, gotując ulubione danie Twojej babci, studiując muzykę i tańce folklorystyczne specyficznego dla Twojego kulturowego zaplecza, rozmawiając ze zmarłymi, podczas snu, itp.…

Praktyki dla uhonorowania Twoich Przodków mogą być wiekowe i magiczne i stanowią one doskonałe uzupełnienie różnych duchowych ścieżek.

Nasi Przodkowie – osoby, dzięki którym żyjemy na tym świecie – są zbyt ważni, aby czcić ich wyłącznie jeden dzień w roku. Czucie i uznanie ich obecności przy nas i w nas to przepiękny sposób ich honorowania przez cały rok. Z czasem, kiedy Twoja koneksja z nimi pogłębi się, zauważysz znaczące zmiany w Twoim życiu, codziennym i duchowym.

Będziesz w stanie patrzeć na świat z nowej perspektywy. Na początku wzrośnie Twoja znajomość samego Ciebie, a następnie Twoja świadomość rozszerzy się poza okres Twojego obecnego życia i poza Twoje wyobrażenie o Tobie samym. Historia, która rozpoczyna się z pierwszym naszym oddechem i kończy się z ostatnim, to zaledwie jeden rozdział o wiele dłuższej opowieści. Uznanie nas samych w kontekście tej historii jest w stanie uleczyć jedną z najgłębszych ran zadawanych nam przez naszą kulturę: mit, iż jesteśmy tu sami, bez historii i bez przeszłości.

Wszyscy posiadamy naszych przodków biologicznych, czyli tych, którzy utworzyli nasze ciało dzięki ich ciałom. Wiedza o tym kim byli, jak się nazywali i skąd pochodzili nie jest konieczna, abyśmy mogli uznać, że te osoby żyły i umarły po to abyś Ty zrealizował ich sny i marzenia na tym świecie.

Zbieranie informacji genealogicznych i historii naszej rodziny to cudowną praktyka. Istnieje jednak wiele innych wspaniałych praktyk dla osób, które zostały zaadoptowane lub żyją z dala od swojej rodziny biologicznej.

W ostatnich lata bardzo popularne stały się testy genetyczne w celu odkrycia skąd pochodzą nasi Przodkowie. Dla niektórych osób testy te stanowią bardzo ważną podwalinę dla rozpoczęcia honorowania Przodków, jednakże wyniki tych testów nie są dokładne i mogą zawierać błędy, ponieważ nie uwzględniają one faktu, iż niecałe nasze dziedzictwo kulturowe jest przekazywane biologicznie. DNA przekazywane pomiędzy generacjami jest niepełne: otrzymujemy jego połowę od każdego z naszych rodziców. Tak więc, nie wszyscy Twoi Przodkowie, którzy są Ci bliscy duchowo pozostawili ślady w Twoich fizycznych genach. I, oczywiście, testy genetyczne nie ujawniają przypadków adopcji ani wymian kulturowych, które mogły mieć miejsce w Twojej ancestralnej linii. Jeżeli czujesz, że taki test może Ci pomóc- zrób go, jednakże traktuj go bardziej jako swojego rodzaju wróżbę, taroki, a nie najświętszą i jedyną prawdę wyrytą w kamieniu.

A co, jeśli nie lubię moich Przodków?  

Możesz zawsze czcić Twoich Przodków, nawet jeżeli nie jest w dobrych stosunkach z Twoją rodziną biologiczną, albo nawet wstydzisz się za to co robili Twoi Przodkowie przez kilka ostatnich stuleci. Twoja ancestralna linia jest o wiele dłuższa i możesz odkryć rzeczy, o których istnieniu dzisiaj nie masz nawet pojęcia. Łącząc się z naszymi antycznymi generacjami, w pewnym momencie wszyscy znajdziemy przodków, którzy żyli w zgodzie i poszanowaniu dla naszej Matki Ziemi i wszystkich jej mieszkańców. To właśnie oni stanowią dla nas przykład jak możemy żyć dzisiaj.  I to właśnie oni mogą uzdrowić i odbudować naszą ancestralną linię, która, z biegiem czasu, utraciła swoją równowagę. W momencie, gdy my powracamy do tyłu, nasi Przodkowie mają okazję do zrobienia kroku naprzód i pośrednie generacje zostają uporządkowane.

Oprócz naszych Przodków biologicznych wszyscy posiadamy również i antenatów innego typu, którzy nam towarzyszą: nasi Przodkowie duchowni, Przodkowie, z którymi dzielimy coś specjalnego (np. naszą pasję lub talent) oraz Przodkowie, którzy zdecydowali się towarzyszyć nam w tym życiu z wyłącznie im znanych powodów. Twoje praktyki w celu honorowania Przodków mogą obejmować ich wszystkich i jeszcze o wiele więcej.    

Mądrość naszych Przodków nie polega wyłącznie na „rób dokładnie tak jak myśmy to robili”, ta mądrość pomaga nam zintegrować lekcje pobrane w czasie wielu żyć po to, abyśmy stworzyli jak najlepszą naszą egzystencję, Nasz dzisiejszy świat jest bardzo odmienny od tego z przeszłości. Technologie, problemy i okazje są dzisiaj odmienne od tych, które znali nasi Przodkowie. Nawet najmądrzejszy z nich, jeżeli mógłby żyć dzisiaj, nie wiedziałby co robić.

Musimy zawsze pamiętać, że to Ty żyjesz w dzisiejszych czasach. Oznacza to, że to Ty jesteś kierowcą podczas tej specjalnej podróży jaką jest Twoje życie. Twoi przodkowie mogą pomóc Ci w nawigacji, włączyć Twoją ulubioną muzykę i podać Ci Twoje ulubione przysmaki. Jednakże oni siedzą na tylnych siedzeniach, za Tobą, o każdym zakręcie do zrobienia decydujesz Ty. I któregoś dnia przekażesz zostawisz kierownicę i miejsce prowadzącego komuś innemu, a sam usiądziesz z tyłu, razem z nimi.

CZTERY PODRÓŻE SZAMAŃSKIE NA PLATFORMIE ZOOM, OKOŁO 1 GODZINY KAŻDA:

  1. Spotykamy naszych Przodków – fizycznych, duchowych i naszych Przewodników
  2. Uzdrawiamy ancestralny dramat
  3. Znaczenie i ważność ofert i darów dla naszych Przodków
  4. Przywołujemy moc i magię naszych Przodków.

Wszystkie podróże będą nagrane dla uczestników. Dodatkowo, przed każdym spotkaniem otrzymacie plik pdf z opisem i znaczeniem danej podróży.

Cena: 150 Euro

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ TUTAJ