Przesilenie zimowe 2020

Grudzień, miesiąc przesilenia zimowego, a w tym roku również i miesiąc nowej Wielkiej Koniunkcji Jowisza i Saturna.

Przesilenie zimowe to moment najkrótszego dnia i najdłuższej nocy w roku. Na półkuli północnej Przesilenie Zimowe wypada w dniach 20,21,22 lub 23 grudnia i zależy to od pozycji Ziemi dookoła Słońca.

W kulturach krajów północnych Przesilenie Zimowe jest uznawane jako okres bardzo potężny energetycznie i spirytualnie. To czas respektu, uznania i świętowania Bożego Narodzenia, Saturnalii, Jul… To okres narodzin boga Ozyrysa, Dionizosa, Horusa i wielu, wielu innych… Nie ma w tym nic dziwnego, że Chrześcijanie obchodzą swoje Święta właśnie w tym okresie. Korzenie tych uroczystości sięgają głęboko i mają swój początek w bardzo zamierzchłych i antycznych czasach, w pierwszych rytuałach szamańskich z ery neolitu – ok. 8 000 lat przed naszą erą!

Wszystkie przeróżne i niezliczone warianty i aspekty świętowania Przesilenia Zimowego mają swój początek w Szamanizmie. W ceremoniach świętowanych przez Lapończyków, ludy Syberii, Buriatów i inne plemiona z okolic Ałtaju istnieje jeden wspólny motyw obecny w obrzędach świętowanych w dniach Przesilenia Zimowego: ludzie zwracają się do ich Szamana i przekazują swoje prośby, aby przedstawił je on w ich imieniu Duchom. Udając się do swojego Szamana/Szamanki przynoszą zawsze jakiś dar, odpowiedni dla kultury, w której żyją: pożywienie, szczapki drewna, monety, kawałki miedzi, itp.

Podróż poza ciemność

Przyczyny, dla których zwracano się o wstawiennictwo do Szamana są przeróżne. Zastanówmy się przez chwilę nad jednym z nich: podczas Przesilenia Zimowego dni są prawie „połknięte” przez głęboką ciemność. To jest jednak również i okres, w którym dni zaczynają być coraz dłuższe. Światło zaczyna powracać na naszą ziemię. Ten naturalny taniec Ziemi i Słońca ma również bardzo potężny wpływ na naszą psychikę: wszystkie rzeczy, które pozostawały ukryte w ciemnościach zaczynają być ponownie widocznie w świetle dziennym. Dokładnie to samo dzieje się z kwestiami, które staramy się ukryć głęboko w naszych Wewnętrznych Ciemnościach – wychodzą one ponownie na wierzch. Rodzą się ponownie w naszej duszy, jak ziarna, które wychodzą spod ziemi z pierwszymi promieniami słońca.

Niezliczone generacje żyjące przed nami, jedna po drugiej, po zrozumieniu niezniszczalnej i odwiecznej koneksji cykli naszej duszy z rytmami Natury, używały i używają do dzisiaj tę wiedzę, aby efektywnie sprostać problemom, bólom i innym cierpieniom, które pozostają ukryte w najciemniejszych zakamarkach naszych dusz.

Czas przebaczenia i odpuszczania

Jednym z naszych największych ciężarów, które nosimy na barkach jest nasze samooskarżanie się, że zrobiliśmy coś z nieodpowiedni sposób, albo nie zrobiliśmy czegoś, lub iż znamy kogoś, kto postąpił wobec nas nieodpowiednio, nie spłacił zaciągniętego długu itp. Przebaczenie innym wyrządzonych nam krzywd, zapomnienie o niespłaconych zobowiązaniach uwalnia nas od naszego osobistego cierpienia. Przebaczyć nie oznacza zapomnieć.

Okres Nowego Roku, rozumianego jako powrót Słońca i światła w nasze życia daje nam olbrzymią szansę rozpoczęcia od nowa. Nasi Przodkowie wykorzystywali tę wiedzę i ta tradycja jest nadal praktykowana przez nas wszystkich, którzy staramy się zachować wiedzę i mądrość naszych Przodków. Celebrując  Przesilenie Zimowe uwalniamy się od ciężarów i problemów kończącego się roku, aby wejść w nowy okres bez blokujących nas myśli i pragnień.

Kolejnym ważnym powodem dla świętowania Przesilenia Zimowego zgodnie z tradycją szamańską jest fakt, iż każdy uczestnik otrzymuje zawsze wzmacniający go dar. Podczas tych ceremonii zapala się w nas nowa iskierka. To iskra świadomości, która może rozpalić w Twoim wnętrzu olbrzymi ogień Twoich prawdziwych pasji.

Prośby, podróż, dar  

Ludzie zwracają się do Szamana, aby podróżował on ich w imieniu, przechodząc przez Krainę Ciemności, czyli podczas najdłuższej nocy symbolizującej mroczne zakątki ich dusz. Szaman podróżuje zanosząc ze sobą ciężary dusz wszystkich obecnych do Źródła.

My, Szamani, podróżujemy do Gwiazdy Północy, która przedstawia się nam jako „Serce Orła”; „Miłosierne Serce Oczyszczenia”, lub jako „Święte Jajko Kosmiczne”. Podróżując, zanosimy do źródła ciężary proszących nas o to osób. Problemy te zostają oczyszczone dzięki miłości i współczuciu obecnych w Sercu Orła.

Otrzymujemy dar, błogosławieństwo, które przynosimy każdej osobie, wdmuchując go w serce.

Ceremonie obchodzone podczas okresu Przesilenia Zimowego mają niesamowicie silne efekty transformacyjne. Wzmacniają one we wszystkich uczestnikach wrodzone i nieodkryte do tej pory talenty spirytualne. To obrzędy tkliwości i uwalniania się, ceremonie błogosławieństw dla dobrobytu i dostatku w nadchodzącym roku.

W TYM ROKU 21 GRUDNIA 2020 NA NASZYM NIEBIE ODBĘDZIE SIĘ DODATKOWE WSPANIAŁE WYDARZENIE, KTÓRE WZMOCNI NASZĄ CEREMONIĘ DODATKOWĄ MAGIĄ I SIŁĄ:

21 grudnia, w dniu Przesilenia Zimowego, planety Jowisz i Saturn będą bardzo blisko Ziemi, w specjalnej koniunkcji. Takie ustawienie liniowe po raz ostatni było widoczne w Średniowieczu, w nocy z 4 na 5 marca 1226!

 

 

Jedną z moich ulubionych ceremonii w okresie Przesilenia Zimowego jest „Drzewko Życzeń” – to Duch Drzewa, który, w postaci specjalnego patyka, zaoferował się pracować ze mną już kilka miesięcy temu, aby zanieść prośby, kłopoty i marzenia osób podróżując razem ze mną do Ducha Kosmicznego Jajka, Tak jak i w zeszłym roku, pomaluję go na złoto, przystroję i zawieszę Wasze prośby na jego gałązkach. Podczas podróży szamańskiej zaniesiemy Wasze prośby do Źródła, przedstawiając je Duchom, które, w swojej szczodrości, mogą je spełnić.”

Również i w tym roku będę świętować Przesilenie Zimowe, jeżeli więc macie ochotę – napiszcie mi Wasze prośby oraz ciężary, od których chcecie się uwolnić. Zawieszę je wszystkie na Drzewku życzeń.

Przesilenie zimowe 2019 – film

Oto Drzewko zyczeń z zeszłego Roku, w oczekiwaniu na Ceremonię.

Nie wyznaczam żadnej kwoty za tę Ceremonię – pozostawiam to do Waszego oszacowania.

Czyli, tak zwane „wolne datki!”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY NAPISAĆ TWOJE PROŚBY