Strach

Próbowałeś kiedykolwiek zwalczyć ogarniający Cię strach, jednakże bez względu na to jak usilnie się starałeś, on Cię nie opuszczał? Próbowałeś kiedykolwiek uciec przed Twoim poczuciem strachu i myślałeś nawet, że Ci się to udało, tylko po to, aby odkryć, że dogonił Cię on znowu w momencie, kiedy zaczynałeś jakiś nowy projekt? Czułeś się kiedyś tak sparaliżowany przez strach, że nie mogłeś zrobić nawet najmniejszego kroku i miałeś problemy z oddychaniem? Jeśli tak – wiedz, że nie jesteś w tym sam.

Strach to naprawdę ludzkie i uniwersalne uczucie. Znamy je wszyscy i wszyscy się z nim borykamy: poczynając od Twojego sąsiada i dochodząc do najpotężniejszych szamanów, którzy musieli je dobrze poznać krocząc na swojej ścieżce antycznej wiedzy. Nie możemy się spodziewać, że nas opuści i nawet nie powinniśmy tego oczekiwać, ponieważ to właśnie strach umożliwia rozkwitnięcie naszego prawdziwego potencjału. To właśnie dzięki strachowi, niepewności i niepokojom mamy możliwość otworzenia nowego rozdziału w naszym życiu.

Jesteśmy szczególnie podatni na strach, niepokój i nawet na całkowity rozpad naszej osobowości w momentach, w których znajdujemy się pomiędzy fazami naszego życia, pracy, kariery, naszych osobistych związków i nawet w momencie żałoby po utracie bliskiej nam osoby.

W takim przejściowym okresie naszym głównym uczuciem jest niepewność. Nie jesteśmy już osobą, którą do tej pory byliśmy i nie staliśmy się jeszcze zupełnie nową. Ten brak definicji nas samych potrafi być przerażający, jednakże jest coś więcej: w tym nieokreślonym momencie życia dochodzą do nas przebłyski tego, kim moglibyśmy naprawdę zostać. Stopień tej świadomości jest przerażający: co będzie, jeżeli nie dam rady? I – co będzie , jeżeli DAM RADĘ? To właśnie w tym momencie bardzo często mamy ochotę powrócić do naszego starego Ja. Ze strachu.

Aby zyskać tytuł uzdrowiciela, szaman musi pomyślnie przejść przez wiele inicjacji: to ekstremalnie ciężkie przemiany obejmujące straty, cierpienia, symboliczną śmierć i ponowne narodziny. Zagmatwane i skomplikowane wizje, choroby, bezsenność i strach, czasami tak intensywny, że jedyne co nam pozostaje to ucieczka od ludzi i intensywny bieg, dopóki nie zaśniemy z wyczerpania głębokim snem bez snów.

Transformacja Strachu i Cierpienia.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przestać sobie obiecywać, że zajmiemy się tym później. Musimy przestać okłamywać samych siebie, że istnieją ważniejsze rzeczy od naszych osobistych uczuć. Im dłużej będziemy to odkładać, tym głębiej korzenie strachu zagłębią się w nas i tym trudniej będzie je usunąć. Musisz zająć się tym TERAZ.

Psychoanalitycy proponują nam czynności, które odwrócą naszą uwagę od goszczącego w nas strachu, takie jak zajęcia kreatywne lub sport. W skrajnych przypadkach przepiszą Ci lekarstwa, które pomogą Ci na krótko. Twoje emocje zostaną uśpione na niedługi okres czasu, lecz wybuchną ponownie, kiedy tylko zdecydujesz się powrócić do Twojego codziennego życia. Dzieje się tak dlatego, ponieważ takie postępowanie eliminuje wyłącznie powierzchniowe symptomy, czyli Twój psychologiczny dyskomfort, nie usuwa natomiast nigdy korzeni jego przyczyny – esencji Twojego strachu. Nie zajmują się oni nigdy usunięciem goszczącej w Tobie niezrównoważonej energii i ducha.

Mogą Ci pomóc w tym wykwalifikowani Szamani. Nieważne, jak bardzo patologiczne jest Twoje podejście do energii zakorzenionego w Tobie strachu, Szamani wiedzą, że wszyscy bez wyjątku posiadamy wrodzoną umiejętność przeistoczenia jego energii w źródło osobistej mocy zwiększającej nasz potencjał życiowy. Rozumieją oni i znają osobiście prawdziwą istotę problemu i są w stanie zaoferować Ci specyficzne rytuały i podróże oczyszczające, podczas których pomogą Ci usunąć ciemną energię strachu z Twojej świadomości, przemieniając ją w potężny i kreatywny impuls życiowy.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ !

Questa voce è stata pubblicata in Podróże szamańskie. Contrassegna il permalink.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notificami
0 Commenti
Inline Feedbacks
View all comments